Kubata: ministři EU do Ústí

Kubata: ministři EU do Ústí
21.5.2007
Ústí nad Labem bude usilovat o to, aby se zde za dva roky konalo setkání ministrů Evropské unie.

    Toto téma bylo námětem dnešního setkání primátora města Jana Kubaty s vicepremiérem Alexandrem Vondrou a náměstkyní místopředsedy vlády pro evropské záležitosti Janou Hendrichovou.

   Do metropole severních Čech by se mohli v květnu sjet ministři zemědělství či životního prostředí států EU. Úřad vlády nyní posuzuje připravenost českých měst, která se o hostitelství ucházejí, a to v oblasti ubytování, stravování, kongresových prostor i volnočasových aktivit. „Pana ministra jsme podrobně seznámili s potenciálem, který Ústí nad Labem může nabídnout. Jsme dokonce ochotni přizpůsobit celé akci své investiční záměry při rekonstrukci Domu kultury“, říká primátor.

   Ústí nad Labem spoléhá v této souvislosti také na prostory, které teprve vzniknou či budou zrekonstruovány. „Např. rekonstrukcí Domu kultury získáme dva konferenční sály s kapacitou minimálně 1200 míst. Atraktivní místo k ubytování poskytne nový hotel na Větruši, který by se měl v dohledné době začít stavět“, dodává náměstek primátora Jan Řeřicha.

   Náměstkyně Jana Hendrichová si dnes v doprovodu Jana Řeřichy prohlédla prostory na Větruši, Dům kultury a hotely Vladimir a Bohemia.

   O tom, zda bude mít Ústí nad Labem čest hostit ministry EU, rozhodne úřad vlády v průběhu letošního června či července.