Kubata otevřel solnou jeskyni

Kubata otevřel solnou jeskyni
8.11.2007
Ústecký primátor Jan Kubata včera v poliklinice Doctus sídlící naproti Městským sadům slavnostně otevřel novou solnou jeskyni.

    Přímořské mikroklima zde vytváří přes 20 tun soli a kamenů z Polska, Pákistánu, Sibiře a Mrtvého moře. Léčivé účinky jsou způsobeny zejména působením jódu, vápníku, draslíku, sodíku, magnézia, bromu a selenu.

   Solnou jeskyni provozuje podnikatelka Milena Lomová. Účast primátora města na zahájení tohoto projektu nebyla náhodná. „S paní Lomovou jsem se setkal v době volební kampaně. Tehdy za mnou chodily desítky lidí, kteří žádali, abych jim sehnal byt či poskytl sociální dávky. Paní Lomová, tehdy nezaměstnaná, byla jediná, která se mě ptala na to, zda nevím o nějaké práci nebo v jaké sféře by mohla začít podnikat, což mě velice překvapilo a potěšilo. Dnes má paní Lomová solnou jeskyni a já se jí hluboce klaním,“ řekl Kubata.

   Klient má v solné jeskyni již třetí návštěvu zdarma. Otevřeno bude v pondělí – pátek od 8:00 do 20:00 hod, v sobotu a neděli od 9:00 do 20:00. hod.