Kubata vyjednává trhovcům prostory

Kubata vyjednává trhovcům prostory
16.6.2006
Společnost Multi Development postaví na ploše horní části parkoviště za obchodním domem Labe na vlastní náklady novou tržnici s kapacitou 2000 metrů čtverečních. Trhovcům to na včerejším podvečerním jednání oznámil náměstek primátora Jan Kubata.

 

   „Na příštím jednání projektového týmu k výstavbě nákupního a zábavního centra Forum, které se bude konat 27. června, vám to nizozemský investor řekne přímo do očí“, řekl včera Kubata prodejcům.

    Nové tržní místo však bude moci být využíváno nejdříve v polovině roku 2008, tedy s ukončením stavby centra Forum. Město nejprve uvažovalo o tom, že by trhovci mohli dočasně přesídlit na plochu u divadla. Odborná studie však ukázala, že je tato možnost z ekonomického i dopravního hlediska nerealizovatelná. „O celé věci v současné době jednáme s několika podnikateli, kteří jsou schopni nabídnout obchodní prostory pro tržní prodej v centru města. Zatím nemohu být konkrétnější, protože jsme teprve na začátku. Věřím, že už v průběhu letošních prázdnin problém vyřešíme a trhovci budou mít kam jít. Slíbili jsme jim to a tento slib dodržíme“, uvádí Kubata.

   Prodejci, kteří jsou nominováni k jednání s městem, seznámí své ostatní kolegy ze Staré tržnice s výsledem včerejšího jednání zítra.

 

Včerejšího jednání Jana Kubaty s trhovci se také zúčastnil náměstek primátora

Tomáš Jelínek i zástupci MmÚ.