Letní kinematograf má obrovský úspěch

22.7.2003
Obrovský úspěch zaznamenává letní filmová produkce Kinematografu bratří Čadíků probíhající na ústeckém Lidickém náměstí. Dosavadní tři představení českých filmů navštívilo odhadem 6 – 7 tisíc lidí.

“Vstupné je dobrovolné a peníze půjdou na dobročinné účely. Dosud se podařilo vybrat 22 tisíc korun. Ústí vážně aspiruje na překonání dosavadního rekordu ve finančním zisku kinematografu – nejvíce prostředků bylo získáno předloni v Uherském Hradišti. Za devět dní promítání tam lidé zaplatili 54 tisíc korun. My sice promítáme sedm dní, ale věřím, že rekord s pomocí Ústečanů padne”, řekl starosta centrálního městského obvodu Radek Vonka.

Zítra se možná návštěvníkům kinematografu představí slovenský režisér Juraj Jakubisko. Jedná se rovněž o příjezdu Jana Hrebejka, jenž je režisérem komedie Pupendo, která celotýdenní ústeckou akci ve čtvrtek 24. července zakončí. Na závěrečném filmovém večeru by neměla chybět herečka Chantall Poullain, pro jejíž nadaci je výtěžek určen.

Starosta Radek Vonka neskrývá spokojenost: “Lidé jsou fantastičtí, nezaznamenali jsme žádnou stížnost na hluk, na nepořádek či problémy v dopravě. Vysoká účast veřejnosti na českých filmech jasně dokládá, že Ústí nad Labem je kulturním městem”.