Lyžaři se projížděli po asfaltu

Lyžaři se projížděli po asfaltu
24.6.2006
Krásné šesté místo obsadil ústecký primátor Jan Kubata v dnešním recesistickém běhu na lyžích po asfaltu od střekovské lodi Vrak k Lidickému náměstí.

     „Mám rád spojení recese, zábavy a sportu a tak jsem se rád zúčastnil. Ale už to v životě neudělám“, řekl po dojezdu horkem vyčerpaný Kubata, který je bývalým československý reprezentantem v běhu na lyžích.

   Prvenství z minulého ročníku obhájil Jan Vamberský.

   Na cílovou pásku se v půl desáté ráno postavilo 12 odvážlivců. Ze startovací pistole vystřelil krajský vicehejtman Radek Vonka. Start se ale podařil až na podruhé, neboť Vamberský byl organizátory přemluven, aby kvůli dramatičnosti akce napoprvé ulil start. Většina účastníků měla na sobě tričko a trenýrky, Kubata přišel v bývalém reprezentačním dresu. Lyže mu však zapůjčili organizátoři – každá byla jiného druhu i barvy. „Ježíši, ty jseš ten z toho křesla nahoře“, přivítal primátora jeden z účastníků, když zjistil, s kým bude závodit.

   Závodníkům po cestě poskytla ochranu policie, která na chvíli uzavřela horní část křižovatky Na Předmostí. U Národního domu byla pro lyžaře připravena občerstvovací stanice.

 

Závodníci přišli v reprezentačním dresu i v dobovém oblečení.

 

Vicehejtman Vonka zahajuje závod.

 

Start!!

 

Nájezd na starý silniční most se obešel bez zranění.

 

Policie uzavřela dopravu na křižovatce Na Předmostí, aby závodníkům

zajistila bezpečný průjezd .

 

Jan Vamberský obhájil loňské prvenství.