Malá kultura lepí plakáty zdarma

Malá kultura lepí plakáty zdarma
4.8.2004
Neziskové organizace a zástupci tzv. malé kultury si mohou ode dneška na vybraných plakátovacích plochách v centru města bezplatně umístit svůj plakát. Vyplývá to z dohody města a společnosti Rengl, která má tyto plochy v pronájmu.

    Na třech plakátovacích plochách - u šikmého kostela, v ulici Prokopa Diviše a na rozhraní ulic Masarykova a Sadová - instalovala firma Rengl „boční křídla“ o rozměrech 150 x 70 cm s nápisem informujícím o možnosti bezplatného výlepu. Ten však budou moci využívat jen organizace, které nepracují na komerční bázi (poskytovatelé sociálních služeb, humanitární pomoci, apod.) či provozovatelé malých kulturních akcí ve městě Ústí n/L, které nejsou finančně výrazně výdělečné.

    „Cílem tohoto opatření je nejen poskytnutí podpory těm, kteří nemají dostatek peněz na veřejnou prezentaci plakátů, ale také snaha o zamezení černého výlepu“, říká náměstek primátora Mgr. Tomáš Jelínek.

    Na setkání představitelů města se zástupci kulturní sféry, které se konalo zhruba před rokem, si právě organizátoři malé kultury stěžovali na finanční nedostupnost legálního výlepu plakátů a někteří otevřeně přiznali, že lepí načerno. „Slíbil jsem jim, že budu hledat řešení vhodné pro obě strany“, dodává Jelínek.