Masarykova třída bude bezpečnější

27.8.2004
Městu se podařilo získat téměř 14miliónovou dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury na akcii „Masarykova ulice – bezpečná ulice“.

    Akce, která se rozběhne už letos, by měla v úseku od polikliniky až po bukovský Rondel podstatně zvýšit bezpečnost chodců i motoristů. Půjde o výstavbu dvou světelných křižovatek na rozhraní ulic Masarykova – Stará – Sadová a Masarykova – Štefánkova a zřízení světelně řízeného přechodu pro chodce u Zimního stadionu s kolmým nasvícením tak, aby chodec byl lépe viditelný. Součástí těchto zařízení bude kamerový systém detekce jízdy na červenou. Dále dojde k úpravě zastávek MHD, aby mohli tělesně postižení snadněji nastupovat do trolejbusu (výška obrubníku bude přizpůsobena výšce nástupní hrany vozidla). Rekonstrukce se dotkne i veřejného osvětlení. Na Masarykově třídě budou také nové „ostrůvky“.

   Celá investice si vyžádá 19 miliónů korun. Město zaplatí 5,2 mil., zbytek bude uhrazen ze státní dotace. Stavební práce budou probíhat za běžného provozu a nevyžádají si žádnou uzavírku. Hotovo by mělo být už do konce tohoto roku.