Mentálně postižení se bavili na Střekově

Mentálně postižení se bavili na Střekově
30.6.2007
Třetí ročník festivalu CESTA K NÁM pro mentálně postižené děti a mládež dnes hostil hrad Střekov.

   Festival, který se konal pod záštitou primátora Jana Kubaty, zahájil jeho náměstek Jan Řeřicha. Vystoupilo zde 80 učinkujících z řad handicapovaných spoluobčanů. Na hradu se sešlo 12 ústavů sociální péče z celého Ústeckého kraje, které se prezentovaly v oblasti taneční, výtvarné, pěvecké či divadelní. Vedle ústeckého magistrátu podpořil akci také Ústecký kraj a ČEZ. Pořadatelem byla firma BENPE.

   Pro děti a návštěvníky hradu byl připraven bohatý program, ve spolupráci s DDM Ústí nad Labem malování na trička, malování na tělo, výtvarné dílny, skákací hrad, bohatá tombola a všem účástníkům i příchozím se rozdávaly hračky a reklamní předměty. V krásném prostředí hradu Střekov se všem moc líbilo.

   Letošní akce nabídla i několik známých interpretů - Ondřeje Brzobohatého se skupinou Bůhví, Davida Spilku se skupinou JAMES či Standu Dolínka. Pro děti vystoupil klaun FILO, Inka Rybářová s programem pro MŠ POHÁDKA, kde proběhlo stužkování malých předškoláků a spousta dalších akcí pro děti.

   „Při neformální diskusi se zaměstnanci ústavů a rodiči dětí jsme se shodli, že tento festival, který zakořenil v našem městě, rozhodně smysl má. Město bude pokračovat v podpoře mentálně postižených,“ uvedl náměstek primátora Jan Řeřicha.  

   Festival CESTA K NÁM probíhá každoročně a jeho smyslem je dokázat, že i handicapovaní spoluobčané dokáží pobavit nejen sami sebe, ale i ostatní.

   Festival si v Ústí nad Labem získal tradici, první ročník proběhl pod záštitou Radka Vonky v Severočeském divadle opery a baletu, loni se uskutečnil pod záštitou primátora Jana Kubaty v ZOO.

 

Mezi účastníky festivalu vládla skvělá atmosféra.

 

Největší úspěch sklidili u dětského publika klauni. 

 

Festival nabídl i několik známých interpretů, mezi nimi i Ondřeje Brzobohatého

se skupinou Bůhví.