Město chce tržní prodej zachovat

Město chce tržní prodej zachovat
31.5.2006
Město má zájem udržet tržní prodej a bude prosazovat, aby byly v projektu zábavního a nákupního centra Multi Development vytvořeny pro trhovce nové prostory. Na dnešním jednání s místními prodejci to slíbil primátor města Petr Gandalovič.

   „Vytvořili jsme exkluzivní podmínky velkým zahraničním investorům a je třeba stejně tak podpořit i ústecké „malé“ podnikatele. Jejich práce si velice vážím a nepřipustím, aby jejich živnosti z centra Ústí zmizely“, říká Gandalovič.

   Podle náměstka primátora Jana Kubaty, jenž je vedoucím městského projektového týmu na stavbou téměř dvoumiliardového komplexu za obchodním domem Labe, se město již od počátku jednání s nizozemským investorem o budoucnost trhovců zajímalo. „Tržnice do velkých měst patří. O vytvoření prostor pro prodej ovoce, zeleniny, masných výrobků, květin či sortimentu pro zvířata jsem už s investorem hovořil a ten se tomu nebrání. Budeme řešit, kam tyto prostory v projektu umístit, zda do okolí centra, nebo dovnitř“, uvádí Kubata.

   Náměstek Kubata trhovce vyzval, aby již pro nejbližší jednání projektového týmu 6. června stanovili své zástupce a aby poskytli podrobný soupis svého sortimentu, včetně výše současného nájemného i vlastních investic, které v poslední době provedli. „Tyto informace jsou nezbytné pro to, abychom mohli trhovce do projektu zařadit“, pokračuje Kubata.

   Zástupci prodejců na staré tržnici dnes předali primátorovi archy se čtyřmi tisíci podpisy pro zachování tržního prodeje. Ten zde bude probíhat až do konce letošního roku. Náměstek primátora Tomáš Jelínek připomněl, že na přechodnou dobu do výstavby komplexu Multi Development by mohli trhovci nabízet své zboží na pozemku u divadla.

 

P. Gandalovič a J. Kubata dnes hovořili s prodejci přímo na tržnici.

 

Primátor převzal archy se 4 tisíci podpisy pro zachování tržního prodeje.