Město dnes použilo varovné hlásiče

Město dnes použilo varovné hlásiče
3.12.2004
Město dnes v rámci cvičení Hasičského záchranného sboru k simulovanému úniku chloru z cisterny na Západním nádraží úspěšně vyzkoušelo nový vyrozumívací systém VISO se 173 hlásiči umístěnými na sloupech veřejného osvětlení, krizové SMS zprávy a nasazení městské policie v zasažených ulicích.

    Událost byla nahlášena v 10.30 hod. Hasiči se dostavili na místo v 10.41 hod. a o čtyři minuty později městská policie uzavřela přilehlé komunikace. V 10.46 hod. byly systémem SMS conect informovány školy, školky, domovy důchodců a další městské organizace. V 10.47 hod. byl využit systém VISO. Krizové SMS zprávy začaly odcházet občanům na mobilní telefony v 10.48 hod.

   Primátor města Petr Gandalovič okamžitě svolal Bezpečnostní radu města Ústí nad Labem, kde došlo k vyhodnocení koordinace všech složek. „Doporučil jsem např. okresnímu policejnímu řediteli Z. Havlíčkovi, aby svolal jednání mezi státní a městskou policií a hasiči ke spolupráci na dopravních opatřeních. Řešili jsme také některé záležitosti týkající se včasné informovanosti členů Bezpečnostní rady“, řekl primátor.

   Úředníci i někteří strážníci městské policie kontrolovali, zda jsou hlásiče varovného systému dostatečně slyšet. „Tuto věc je třeba vyhodnotit – lze samozřejmě počítat s tím, že budou mít lidé zavřená okna, takže zvuk musí být silný“, dodává Gandalovič.