Město koupilo Dům kultury chemiků

Město koupilo Dům kultury chemiků
22.11.2005
Primátor Ústí nad Labem Petr Gandalovič a předseda Základní organizace Odborového svazu ECHO při Spolku pro chemickou a hutní výrobu Ladislav Holub dnes podepsali smlouvy umožňující převod Domu kultury chemiků do vlastnictví města.

   Město získává podle kupní smlouvy Dům kultury chemiků za cenu jeho zůstatkové účetní hodnoty 12 931 916 Kč. Ještě letos město zaplatí 431 916 korun a v letech 2006 – 2030 uhradí vždy půl miliónu ročně.

   Dále byla podepsána Smlouva o převodu obchodního podílu společnosti Dům kultury chemiků, s.r.o. na město za částku 2 712 000 korun a nájemní smlouva na pozemek parku nad budovou Domu kultury. Cena za pronájem činí ročně 1,5 mil. korun.

   Podle vedoucího městského projektového týmu na Dům kultury chemiků Pavla Dlouhého vynaloží město na rekonstrukci objektu každoročně 40 mil. korun po dobu pěti let. V následujícím roce ještě vydá 8 mil. Kč na projekt. „Počítáme s kompletní rekonstrukcí budovy, která bude zahrnovat výměnu technologií, sítí, opravu statiky, střechy i omítek. Cílem je zachovat současnou funkci tohoto zařízení a vybudovat zde navíc ještě např. kongresové centrum“, dodává Dlouhý.

„Chceme, aby se Dům kultury chemiků stal v blízké budoucnosti důstojným kulturním a společenským centrem ústeckého regionu. Využijeme k tomu peníze získané z výhodného úvěru od Evropské investiční banky“, uvádí náměstek primátora Jan Kubata.

   Odborová organizace, která Dům kultury vlastnila, neměla podle slov náměstka primátora Tomáše Jelínka dostatek finančních prostředků na jeho opravy i další rozvoj. „Přechod do vlastnictví města byl jedinou správnou možností“, uzavírá Jelínek.