Město otevřelo věž Větruše

Město otevřelo věž Větruše
23.9.2004
Ústečané už zase mohou chodit na výlety na Větruši. Její vyhlídková věž, která skýtá jedinečný pohled na město, byla dnes pro veřejnost slavnostně otevřena.

   Obsluhu věže, zkolaudované koncem srpna, tvoří jeden pracovník TSM. Dbá na bezpečnost návštěvníků a zajištění veřejného pořádku. V areálu Větruše je pro motoristy vybudována odstavná zpevněná plocha.

   Občané budou moci zamířit na věž ústecké dominanty do 30. října (vždy v úterý – neděle od 9. 00 do 17. 00 hod.). Město dále počítá, že věž otevře o Vánocích a silvestrovský den. V příštím roce by to mělo být 1. jarní den 21. března.

   Úplné dokončení revitalizace historické části budovy Větruše, která v současné době probíhá, si vyžádá ještě 45 miliónů korun. „V rozpočtu města na příští rok bude pro městskou dominantu vyčleněno 22,5 mil. korun a stejná částka bude v rozpočtu figurovat i v roce 2006. Tempo prací by však mělo být rychlejší – 1. stavba má být ukončena už v říjnu 2005“, konstatuje náměstek primátora Jan Kubata.

   Celkové náklady na rekonstrukci historické části Větruše budou činit 69,1 mil. korun. Druhá, třetí a čtvrtá stavba, na jejichž konci by měla stát nová hotelová přístavba s 88 lůžky a atriem, včetně navazujících okolních aktivit, má být již financována budoucím provozovatelem. K tomu bude zapotřebí dalších 80 – 90 mil. korun.

 

Pohled na město z Větruše je prostě nádherný.

Pásku slavnostně přestřihli primátor města Petr Gandalovič a jeho náměstkové

Jan Kubata a Tomáš Jelínek.

Zastupitelům, novinářům a dalším prvním návštěvníkům rozhledny na Větruši

připravili městští strážníci vynikající guláš. Rekordmanem se stal náměstek

Jelínek - prý šel třikrát...