Město podpoří Milence a vrahy

29.2.2004
Radní souhlasí s tím, aby město podpořilo natáčení nového českého filmu ”Milenci a vrazi” dotací 1. mil. korun. Současně si město za dalších 200 tisíc Kč objedná od producentské firmy ARVA, s.r.o. reklamu a propagaci. Konečné slovo však bude mít zastupitelstvo.

  Město Ústí nad Labem obdrželo od společnosti ARVA nabídku stát se koproducentem tohoto filmu. Vzhledem k atraktivitě románu a velké poptávce veřejnosti po tvorbě pocházející z domácí produkce lze očekávat, že film bude divácky a komerčně úspěšný.

  Román Vladimíra Párala ”Milenci a vrazi” z roku 1969 je jedním z vrcholů české poválečné prózy. Filmového zpracování této klasiky se ujme režisér Viktor Polesný. Na sklonku loňského roku proběhla literární příprava i úpravy scénáře. V průběhu prvních pěti měsíců roku letošního budou realizovány přípravy na natáčení, které by se mělo rozběhnout už v červnu či v červenci. V říjnu pak mají být završeny dokončovací práce. Natáčet by se mělo zejména v Ústí nad Labem, Lovosicích a Liberci.

  Dvouhodinový film s předními českými herci (Jiří Langmayer, Richard Krajčo, Ondřej Vetchý, Zuzana Norisová, Ivana Chýlková, Zlata Adamovská a další) by měl mít slavnostní premiéru 17. listopadu v ústeckém Městském divadle.

  ”Zvážíme-li poměr mezi vynaloženými náklady ze strany města a počtem potencionálních diváků, není částka 1,2 mil. korun nijak vysoká. Středně úspěšný český film navštíví v kinech v průměru 800 tisíc diváků. Film bude později uváděn a opakován v televizi, lidé si jej budou půjčovat na videokazetách a DVD. Pokud bychom chtěli prostřednictvím PR kampaně zviditelňovat Ústí nad Labem a oslovit uvedený počet lidí, museli bychom vyčlenit mnohonásobně větší finanční prostředky”, říká náměstek primátora Mgr. Jan Kubata.