Město pomůže lidem z poškozeného domu

30.9.2003
Město Ústí nad Labem zajistí v předlické základní škole náhradní ubytování pro 47 lidí z domu Beneše Lounského č. 5, a to i přesto, že objekt není v jeho majetku

   Majitel domu totiž požádal město písemně o pomoc, neboť podle odborného posudku je nemovitost v neutěšeném stavebně technickém stavu a zajištění noclehu pro tak velký počet osob přesahuje jeho finanční možnosti.

   “Není důležité, že nemovitost nepatří městu. Stejně jako o povodních se o lidi v nouzi postaráme”, říká starosta centrálního obvodu Radek Vonka.

   Dům Beneše Lounského č. 5 bezprostředně sousedí s domem, v němž došlo v noci z 23. na 24. září k propadu stropu do suterénu (Beneše Lounského č. 7). V průběhu dneška by mělo mít město v ruce jeho demoliční výměr. “Vystěhování 47 lidí z přilehlého domu, které bylo nařízeno stavebním úřadem, s demolicí nijak nesouvisí”, dodává Vonka.

   Dvě rodiny, které musely staticky narušený objekt v ulici Beneše Lounského č. 7 opustit, už bydlí v náhradních bytech. Jak jsme již uvedli, příčinou propadu stropu mohla být dle vyjádření statika přirozená vlhkost, ale i působení lidského faktoru – část nosné zdi byla rozebrána. Centrální obvod proto podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Dům hlídá městská policie a nikdo do něj nesmí.