Město prodá TSM pražské firmě AVE CZ

Město prodá TSM pražské firmě AVE CZ
12.4.2006
Většinový obchodní podíl v Technických službách prodá město pražské společnosti AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. Rozhodli o tom zastupitelé.

    Vítězná společnost nabídla ve výběrovém řízení kupní cenu 181 miliónů korun a dalších 133 miliónů bude do TSM investovat. Město si ve společnosti ponechá 10 % kapitálovou účast.

   Výběrová komise umístila na druhé místo firmu A.S.A., s.r.o. Praha. Třetí místo obsadila rakouská společnost COMPAG Rohstoffaufbereitung GmbH a jako čtvrtá se umístila společná nabídka SULO GmbH SRN a ASP služby s.r.o. Praha.

   Podnikatelským záměrem společnosti AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o je zvýšení podílu recyklovatelných odpadů na 55 % do roku 2012. Dále je to obnova areálu firmy, zvyšování jejího kladného hospodářského výsledku, rozsáhlá obnova vozového parku TSM, výstavba nové třídící linky už v příštím roce, zavedení otevřených komunikačních kanálů vůči městu a jeho občanům i podpora a sponzorování kulturních a sportovních aktivit.

   Vítězná společnost provozuje v ČR tři skládky a je součástí koncernu Energie AG, jenž působí v Rakousku, ČR, Slovensku, Maďarsku a Německu a jehož loňský roční obrat dosáhl 958 mil. EUR.