Město vybralo hoteliéra Větruše

Město vybralo hoteliéra Větruše
25.8.2006
Investorem hotelové přístavby na Větruši byla na základě poptávacího řízení Radou města vybrána táborská společnost Karel Dvořák – obchodní a stavební firma. Společnost OREA HOTELS Praha se pak stane provozovatelem hotelu.

   "Vedoucímu odboru aktivní politiky Františku Podrápskému jsme uložili vést jednání směřující k uzavření kupní smlouvy na příslušné pozemky a na dostavbu hotelu s vítězem výběrového řízení a dalšími dotčenými stranami", říká primátor města Jan Kubata.

   Do poptávacího řízení vyhlášeného Radou města koncem letošního června se přihlásil pouze jeden zájemce: Karel Dvořák – obchodní a stavební firma s OREA HOTELS. Zájemce splnil veškeré parametry nabídky – hotel s ubytovací kapacitou 75 pokojů má být čtyřhvězdičkový. Parkoviště na Větruši bude rozšířeno (min. 80 stání), součástí objektu bude kongresový sál pro 200 – 250 osob. Stávající restaurace a sportoviště na Větruši zůstanou zachovány, stejně jako přístup na vyhlídkovou věž a bludiště.

   Společnost OREA HOTELS je provozovatelem 33 hotelů v České republice a jednoho hotelu na Slovensku – vše s celkovým počtem 6 500 lůžek převážně ve tří i čtyřhvězdičkové kategorii.