Město zachránilo ústecký fotbal

Město zachránilo ústecký fotbal
29.5.2005
Radní a poté i zastupitelé vyslovili souhlas se založením akciové společnosti Fotbalový klub Ústí nad Labem společně s Fotbalovým klubem Teplice.

   „Udělali jsme tím zásadní krok k záchraně ústeckého fotbalu. Cílem je nejen udržet druholigovou soutěž, ale hrát v ní nejméně klidný střed tabulky“, konstatuje náměstek primátora Jan Kubata.

   Město bude vlastníkem 51 % akcií společnosti. V tříčlenném představenstvu bude mít dva zástupce – MUDr. Jiřího Madara a Mgr. Jana Tvrdíka a v šestičlenné dozorčí radě čtyři – Mgr. Františka Nesvadbu, Ivo Zíku, Františka Vaněčka a Ing. Jana Schmidta. Zastupitelé v této souvislosti rovněž odsouhlasili úpis 102 ks akcií v celkové výši 1,02 mil. korun, znění zakladatelské listiny a stanov společnosti a akcionářskou dohodu. Na valné hromadě bude město zastupovat primátor.

   Nově založená společnost převezme neuhrazené závazky MFK Ústí nad Labem, s.r.o. ve výši 1,81 mil. Kč, které se skládají z pronájmu stadionu a hostování a nákupu hráčů. Tento krok je nezbytný pro získání licence ČMFS.