MŠ Pohádka podporuje zdraví

MŠ Pohádka podporuje zdraví
18.12.2007
Mateřská škola Pohádka v Ústí nad Labem získala dne 14. 12. 2007 osvědčení Státního zdravotního ústavu o přijetí do sítě programu „Škola podporující zdraví“.

   Ředitelka Mateřské školy Pohádka Irena Droppová získala tento certifikát na základě vlastního vypracování výchovně-vzdělávacího programu pro MŠ Pohádka - KURIKULUM PODPORY ZDRAVÍ, podle kterého se škola řídí od září 2007.

   Pracovníci Státního zdravotního.ústavu z Prahy posoudili plnění zásad a kritérií tohoto projektu a pozvali ředitelku na obhajobu ke "kulatému stolu“.

Pohádka je jedinou MŠ v Ústí nad Labem, která může používat toto osvědčení. Program podpory zdraví se plně shoduje s rámcovým vzdělávacím programem vydaným MŠMT.

   V rámci kurikula má škola každý den pojmenovaný, mimo jiné každou středu /„Den pro zdraví“/ navštěvují děti Solnou jeskyni v ústecké Poliklinice.

   V novém roce čekají školu různé akce jako např.: Zdravý den, Karneval pro rodiče a děti, spolupráce s městskou policií - den bezpečnosti, výlety do ZOO, esní obory, Praha - letiště, Džungle ZOO Praha, soustředění Roztleskávaček a vystoupení dětí na akcích: Zahradní slavnost v MŠ ke Dni dětí, Den otevřených dveří -květen 2008.

 

 

Vánoční besídka dětí z MŠ Pohádka.

 

Nově zrekonstruované prostory MŠ Pohádka v Bezručově ulici v Ústí nad Labem.