Na nábřeží vyroste stěna z pytlů

Na nábřeží vyroste stěna z pytlů
28.3.2006
Hráz z pytlů dlouhou přes 600 metrů začnou dnes kolem poledne na Střekovském nábřeží stavět strážníci městské policie.

   Podle poslední předpovědi Povodí Labe má totiž hladina řeky zítra ráno dosáhnout 705 cm, což je hranice, při níž se voda vylévá na nábřežní komunikaci.

„Střekovské nábřeží bude pro automobilový provoz uzavřeno a čtyřicet strážníků začne stavět hráz. Budou potřebovat přes dvacet tisíc pytlů“, říká primátor města Petr Gandalovič, který dnes dopoledne svolal povodňovou komisi.

   Uzavřená byla již silnice 1. třídy pod silničním mostem. V noci se voda zřejmě dotkne podjezdu pod tratí v Žižkově ulici (při 670 cm), takže bude nutné zavřít i silnici směrem na Trmice a dopravu přesměrovat do ulice Tovární. „Jestliže bude i zítra voda stoupat, což je bohužel pravděpodobné, bude nutné udělat i další dopravní opatření. Např. při výšce hladiny 720 cm se zatápí křižovatka U pěti oblouků, na což město musí reagovat nahrazením trolejbusové dopravy směrem na Krásné Březno autobusovou s náhradní trasou přes ústecké mosty“, pokračuje primátor.

   Lidé na Střekovském nábřeží, ve Svádově a Olšinkách budou průběžně informováni o povodňové situaci systémem venkovních hlásičů VISO. Se svými dotazy se mohou obracet na odbor mimořádných situací MmÚ, tel: 47 7010100. V postižených oblastech bude také město rozdávat leták s informacemi o tom, jak se před povodněmi chránit.

   Povodňová komise bude až do odvolání zasedat každý den v 8. 00 hod.

 

Minulý rok v březnu stavěli strážníci zeď z pytlů plných devět hodin...