Náhradní tržnice prodejcům potvrzena

Náhradní tržnice prodejcům potvrzena
27.6.2006
Primátor města Jan Kubata a zástupce společnosti Multi Development Petr Hoffmann dnes na jednání potvrdili ústeckým trhovcům, že nizozemský investor postaví na vlastní náklady tržnici na ploše horní části parkoviště za obchodním domem Labe.

  „Zástupcům trhovců jsme rovněž zopakovali, že pro ně najdeme náhradní prostory, ve kterých by nabízeli své zboží v době výstavby nového nákupního a zábavního centra Forum. Jednání v této věci pokročila“, říká Kubata.

   Primátor sdělil, že trhovci by měli dočasně přesídlit do prostor, které si město od majitele příslušného objektu pronajme, na vlastní náklady je upraví a uzavře nájemní smlouvy s prodejci. Výše nájmu bude ve stejné výši, jako dosud, a pokud vzroste, tak jen kvůli inflačním vlivům. „Trhovci se s novými prostory nejdříve seznámí a pokud jim budou vyhovovat, uzavřou s městem závaznou smlouvu, že se tam nastěhují“, dodává primátor.

   V nových tržních prostorách zůstanou prodejci ovoce, zeleniny, masných výrobků, květin či zahrádkářských a zvířecích potřeb. Město naopak např. nestojí o stánkové prodejce alkoholu, cigaret a levného oblečení – takových prodejen je ve městě naprostý dostatek na jiných místech.