Navštivte Jeden svět 07

Navštivte Jeden svět 07
6.3.2007
Zahájení filmových projekcí 9. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech JEDEN SVĚT 07 proběhlo včera v Ústí nad Labem.

   V současnosti jeden z nejvýznamnějších festivalů věnovaných problematice lidských práv v Evropě,  který byl  nedávno vyznamenaný čestným uznáním UNESCO, pořádá Člověk v tísni a v Ústí nad Labem jej zaštítil primátor města Jan Kubata a hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc.

   V programu festivalu jsou zahrnuty jak nejvýraznější kvalitní dokumenty, které byly za uplynulý rok natočeny a získávají ceny na nejvýznamnějších světových festivalech, tak investigativní a aktivistické filmy, které upozorňují na závažné problémy a porušování lidských práv. Jeden svět oslovuje především mladé lidi, studenty, středoškoláky a prostřednictvím filmů se jim snaží představit soubor hodnot, na kterých je postavena svobodná a demokratická společnost.

   Veškeré festivalové projekce i doplňující přednášky a besedy budou probíhat v Experimentálním prostoru MUMIE a v Legendární čajovně až do 10. 3. 2007.

 

Primátor města Jan Kubata při zahájení festivalu se zástupkyní Člověka v tísni Lenkou Lovicerovou,

koordinátorkou JS v Ústí nad Labem Kateřinou Toškovou a se "supermankami".