Nemáte povinné ručení? Smůla.

Nemáte povinné ručení? Smůla.
6.10.2005
Primátor města Petr Gandalovič dnes dopoledne zahájil za přítomnosti velitelů základen městské policie dlouhodobou policejní akci se zaměřením na oblast dopravy a trestnou činnost spojenou s vloupáním do vozidel, bytů, restaurací nebo garáží.

   Za první dvě hodiny trvání akce už strážníci nechali odtáhnout šest vozidel bez povinného ručení či SPZ, které podle zákona nemohou na komunikaci stát. Stalo se tak v ulicích Hrbovická, Svádovská a Matiční. Majiteli takového vozu hrozí pokuta až 20 000 korun a zákaz řízení motorových vozidel do jednoho roku. Auto může být dokonce zabaveno. Až 50 tisíc korun může zaplatit ten, který bude přistižen při rozebírání automobilu na šrot na veřejné komunikaci. I na to se městská policie zaměří.

   Jak jsme již uvedli, strážníci se ve spolupráci s živnostenským odborem MmÚ a Policií ČR úzce zaměří na zastavárny, a to zejména s nepřetržitým provozem. Cílem bude co nejvíce zkomplikovat prodej kradených věcí. Zejména v „nočních“ zastavárnách často končí odcizené předměty už několik minut po krádeži a je pak téměř nemožné pachatele zjistit.

   Strážníci budou kontrolovat osoby vezoucí železo do sběrných surovin. „Sběrači“ budou muset prokázat původ šrotu. Pokud tak neučiní, může jim být ze zákona zabaven. Tato činnost je v Ústí nad Labem stále častější a způsobuje rozsáhlé škody – ve sběrnách končí mříže kanalizace, okapové roury, zařízení lamp veřejného osvětlení nebo třeba železniční trakční kabely.

   „Akce není jednorázová – potrvá až do odvolání“, říká Gandalovič.

 

 

      

První vůz byl odtažen po osmé hodině ranní v Krásném Březně.