Nevyřešené záhady minulosti

Nevyřešené záhady minulosti
12.10.2007
Světoznámý švýcarský spisovatel, badatel a záhadolog Erich von Däniken vystoupil v ústeckém Kulturním domě se svou přednáškou „Nevyřešené záhady minulosti.“

   Jednoho z nejúspěšnějších autorů literatury faktu všech dob přivítal včera vpodvečer v kinosále Kulturního domu náměstek primátora Jan Řeřicha.

   „Velmi si vážím toho, že jste během svého turné v České republice, zavítal právě do našeho města Ústí nad Labem a přeji Vám mnoho dalších úspěchů, elánu a nadšení ve Vaší zajímavé práci,“ řekl náměstek primátora Jan Řeřicha.

   Däniken poukazuje na mnohé nesrovnalosti a záhady v naší minulosti, které vysvětluje jako stopy po dávných návštěvách mimozemšťanů na naší planetě. Mnozí si jistě vzpomenou, jaký pocit vzrušení v nich vyvolala jeho první knížka Vzpomínky na budoucnost z roku 1968, která se okamžitě stala světovým bestsellerem. Jeho odvážná teorie, srozumitelně podaná a podpořená mnoha argumenty, uchvátila miliony laických čtenářů a šokovala vědce na celém světě.  Dodnes vydal tři desítky knih, které byly přeloženy do 32 jazyků a a vyšly celosvětově v nákladu přes 63 milionů výtisků. Tím se stal nejúspěšnějším autorem literatury faktu všech dob.

   Přednáška s charakteristickým názvem Nevyřešené záhady minulosti je doslova nabitá informacemi. Dänikenův zasvěcený výklad je provázen velkoplošnou projekcí s videosekvencemi, fotografiemi a počítačovými animacemi. Behem svého turné vystoupí Däniken v Liberci, Ústí nad Labem, Karlových Varech a Plzni.

 

 

Kontroverzní spisovatel Erich von Däniken při autogramiádě v Kulturním domě.