Nový trolejbus pojede k nemocnici

Nový trolejbus pojede k nemocnici
12.10.2006
Sto padesát lidí se vejde do nového nízkopodlažního trolejbusu Škoda 25 Tr Irisbus. První z šesti trolejbusů, které letos částečně obnoví vozový park Dopravního podniku města Ústí nad Labem, byl dnes slavnostně uveden do provozu.

    Vůz vyjede na ústecké silnice v pondělí 16. října. Ode dneška do neděle se na něm budou školit řidiči, neboť má jiné ovládání, než staré trolejbusy. Veřejnost se s ním setká na trase od Holoměře k Masarykově nemocnici (linka č. 60).

   Dopravní podnik obdrží ostatní nové trolebusy nejpozději do listopadu. Vozy budou nasazeny na všechny linky městské dopravy. „Některé naše trolejbusy jsou již 18 let staré a mají najety milióny kilometrů. Obnovu vozového parku nutně potřebujeme a s pomocí evropských dotací v ní chceme pokračovat“, řekl primátor města Jan Kubata.

   Jak jsme již uvedli, pořízení nových trolejbusů stálo téměř 90 miliónů korun. Město uhradilo ze svých zdrojů pouze 22,4 mil., zbytek se mu podařilo získat ze Společného regionálního operačního programu (SROP).

   Pokud by chtěl Dopravní podnik vyřadit všechny staré trolejbusy a nahradit je novými, vynaložil by přes 600 miliónů korun.

  

 

Nový typ trolejbusu zaujme zejména moderním tvarem předních světel.

 

Primátor města Jan Kubata se seznámil s ovládáním vozu.

 

Náměstkové primátora Jan Řeřicha a Tomáš Jelínek chválili interiér.

 

...a takhle vypadá.