P. Gandalovič se setkal s německým velvyslancem

P. Gandalovič se setkal s německým velvyslancem
18.2.2004
Do ústecké průmyslové zóny míří dva němečtí investoři Autokabel a Punker, kteří zde vytvoří 260 nových pracovních příležitostí. Na dnešním setkání s německým velvyslancem v ČR dr. Michaelem Libalem to řekl primátor města Mgr. Petr Gandalovič.

    “S oběma společnostmi nyní jednáme o podobě kupních smluv na pozemek. Věřím, že po vstupu České republiky do Evropské unie k nám přijdou další německé firmy, pro které jsme vzhledem k dopravní dostupnosti a kvalifikované pracovní síle výhodným cílem”, konstatoval primátor.

   Plán města na vybudování stálé expozice česko-německých vztahů v muzeu označil dr. Libal za zajímavou myšlenku. Má-li být podle Gandaloviče někde muzeum česko-německých vztahů jako evropského fenoménu, tak právě v Ústí nad Labem.

   Velvyslanec SRN se podle svých slov přijel podívat, jak vypadá ústecký region “v předvečer” vstupu České republiky do Evropské unie. Evropská integrace a budoucí podoba nové Evropy byla jedním z témat společného rozhovoru. Náměstek primátora Mgr. Jan Kubata vyslovil v této souvislosti vážné obavy z příliš socialistické Evropy. “Pokud bude v rámci EU neustále posilován sociálně socialistický systém, může to vést k její ekonomické nekonkurenceschopnosti. Z toho mají obavy i někteří němečtí podnikatelé, se kterými jsem se setkal”, dodal náměstek.

   Jak sdělil Mgr. Gandalovič, město Ústí nad Labem sleduje v současné době německá stanoviska k připravované evropské ústavě a rozpočtovému výhledu EU, což jsou záležitosti, které Českou republiku v budoucnosti zásadním způsobem ovlivní.