Palác Zdar vyroste za rok a půl

Palác Zdar vyroste za rok a půl
19.4.2006
Poklepáním na základní kámen byla dnes v Ústí nad Labem potvrzena výstavba Paláce Zdar. Pětipatrová budova vyroste v severní části Mírového náměstí vedle budovy České spořitelny.

   V prvních dvou podlažích budou služby (restaurace s pizzerií, obchody, supermarket, Česká pošta, banka), v dalších podlažích kanceláře. V obou věžích budovy vzniknou luxusní byty o výměře 50 až 130 metrů čtverečních. Třetina z nich je již zamluvena. Původní záměr zřídit v Paláci Zdar multikino nebude nakonec realizován.

   „Společně s rekonstrukcí Mírového náměstí a dalšími projekty navrací Palác Zdar krajskému městu centrum, které bylo zničeno nejen válečným bombardováním, ale i demolicemi historických budov za bývalého režimu“, řekl primátor města Petr Gandalovič.

   Rozsáhlé podzemní prostory nabídnou 175 parkovacích míst. Kapacity k stání vozidel v centru se tím zvýší, protože parkoviště, na kterém Palác Zdar vyroste, pojalo méně vozů.

   Palác Zdar by měl být dostavěn a otevřen na podzim příštího roku. Investorem je ústecká společnost AZ Sanace. Celkové náklady se mají pohybovat okolo 300 miliónů korun. Vzhled budovy je dílem sdružení ústecké architektonické kanceláře Jana Jehlíka a berlínských architektů  Thomase Müllera a Ivana Reimanna. „Budova oživí centrum města a najdou v ní práci desítky lidí. Je to odvážný projekt a já investorovi přeji, aby mu vyšel“, uzavírá náměstek primátora Jan Kubata.

 

 

Na základní kámen stavby dnes poklepali zástupci investora, města i

Ústeckého kraje.