Parkování v patrových garážích asi zlevní

Parkování v patrových garážích asi zlevní
30.1.2004
Zlevnění parkovného, zlepšení čistoty a údržby areálu a další opatření navrhují Technické služby města pro zvýšení poptávky motoristů po parkování v patrových garážích pod Mariánskou skálou. Návrh opatření předložil Radě města jednatel TSM Petr Hřebejk.

   Cena hodinového parkovného by měla klesnout z 15 na 10 korun (denní parkování). TSM hovoří o ceně týdenního stání ve výší 210 korun oproti předchozím 252 korunám, dvoutýdenní stání by řidiče přišlo na 378 korun (nyní 420 Kč.). Sazba měsíčního parkovného by se snížila ze 630 na 525 Kč.

   Ve spolupráci s magistrátním odborem dopravy chtějí TSM dále provést změnu výjezdu vozidel z garáží tak, aby nebylo nutné projíždět přes čerpací stanici Aral. Místo pro odbavování automobilů by mělo být upraveno k zajištění lepšího prostoru pro výjezd a vjezd vozidel. To by spočívalo v odstranění středového sloupku a přesunutím obsluhy na levou stranu od vjezdu.

   Jedním z hlavních důvodů malé obsazenosti patrových garáží mohou být komplikace, se kterými se řidiči setkají při chůzi do centra – musejí totiž překonávat složitou křižovatku na Předmostí. TSM proto přicházejí s návrhem zřízení zastávek MHD v obou směrech blízko garáží. Realizace tohoto opatření však bude vzhledem k dopravní a technické náročnosti obtížná. Projekt budoucího řešení Mírového náměstí a okolí zatím počítá s přesunutím zastávky do Hrnčířské ulice (naproti ul. Jircháře), nikoliv dál. O celé záležitosti budou radní ještě diskutovat s využitím podrobných rozborů dopravního řešení, které předloží odbor dopravy.