Pivovarské dny zahájeny

Pivovarské dny zahájeny
6.10.2005
Pivovarsko-sladařské dny dnes v Domě kultury chemiků oficiálně zahájil primátor města Petr Gandalovič. Jde o největší odborný seminář českých, moravských a slezských pivovarníků.

   „Jsem rád, že se tato prestižní akce koná právě v Ústí nad Labem, které je po Plzni, Praze a Českých Budějovicích čtvrtým největším výrobcem piva v Čechách. Zlatopramen se dostává do všech částí republiky a stává se oblíbeným pivem nejen na Ústecku“, uvedl primátor.

   Celkem 380 odborníků z 11 zemí vyslechne více než 30 odborných přednášek se zaměřením na jakost surovin, výrobní proces či charakter piva českého typu. Nabídka přednášek zahrnuje i informace o nově vyšlechtěných odrůdách ječmene a chmele, o způsobu stanovení vlastností piva významných pro spotřebitele a např. i rozbor toho, jaké je postavení piva na prahu 21. století. V letošním ročníku má premiéru nová sekce zaměřená na reklamu a marketing. Mezi tématy, která budou přednesena, bude např. význam odborných a laických soutěží jako nástroje marketingové komunikace, využití nemediálních technologií v externí komunikaci a význam a smysl Iniciativy zodpovědných pivovarů.

   Nápad uspořádat setkání odborníků z pivovarského a sladařského oboru se zrodil ve   Výzkumném ústavu pivovarském a sladařském v Praze, který v květnu 1963 zorganizoval původně jednorázovou akci poprvé. V posledních letech akci pořádají každý lichý rok Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a. s., Ústav kvasné chemie a bioinženýrství VŠCHT Praha a vybraný pivovar. Hostitelem letošního ročníku je společnost Drinks Union, a. s., která provozuje čtyři pivovary – Krásné Březno, Velké Březno, Louny a Kutná Hora.