Po Labi poplují výletní lodě

Po Labi poplují výletní lodě
30.6.2006
Výletní loď Marie získá do vlastnictví za 70 tisíc korun její stávající provozovatel Petr Vavruška. Rozhodla o tom Rada města.

   Petr Vavruška je kapitánem 1. třídy a zabezpečí další provoz této populární výletní lodi, kterou měl v dlouhodobém pronájmu. V minulém roce provedl nezbytnou rekonstrukci plavidla na své náklady. Loď je však i přesto značně zrezivělá, znalec doporučil proměření síly stěn, kompletní výměnu podlah a schodiště nebo výměnu kovových rámů a oken.

   Loď Marie byla postavená  v roce 1929 v loděnicích v Drážďanech. Její současná odhadní cena je 63 tisíce korun.

   Město v nejbližší době uzavře smlouvu o zajištění osobní dopravy na Labi s Ivo Kalvasem. Ten vozí od konce dubna lodí Ariel pasažéry do Lovosic od můstku Povodní Labe (naproti restaurace Kotva ve Vaňově). Smlouva mezi oběma stranami bude uzavřena pro období od 1. července do 30. září letošního roku a provozovatel dostane od města na pokrytí nákladů 300 tisíc korun.

   Loď má dle dohody s městem z Ústí vyplouvat minimálně 4 x týdně. Plavba trvá 55 minut a dospělý člověk za ní zaplatí 90 korun. Děti jezdí o třetinu levněji. Loď Ariel měří 18 metrů a pojme 45 osob.

   „Labské údolí je krásné a ostatní nám ho často závidí. Plavba korytem řeky je zážitkem a jsem velice rád, že můžeme takové aktivity podpořit“, uvádí náměstek primátora Tomáš Jelínek.

   „Občané by jistě uvítali rozšíření lodní dopravy k přístavišti u mostu dr. E. Beneše a trasu na Děčín. Mnozí jistě rádi absolvují plavbu lodí přes zdymadla“, dodává náměstek primátora Jan Řeřicha.