Pojízdné kino navštívilo 13 000 lidí

Pojízdné kino navštívilo 13 000 lidí
25.7.2003
Ústecké filmové léto přispělo na léčbu nemocných dětí téměř 77 tisíci korunami. Takový je výtěžek z dobrovolného vstupného ze sedmi nočních představení českých filmů Kinematografu bratří Čadíků na Lidickém náměstí. Do kina pod širým nebem přišlo odhadem 13 tisíc lidí, což je úspěch, který předčil veškerá očekávání.

Pro návštěvníky biografu bylo každý den připraveno 300 židlí, poslední noc dokonce 500. Tento počet však poptávce nestačil a lidé seděli a stáli, kde se dalo. Půjčovali si dokonce lavičky z nedalekého Mírového náměstí a okolí. Někteří sledovali film z druhé strany promítacího plátna.

“Kinematograf bratří Čadíků byl nesmírně úspěšný. S dr. J. Čadíkem jsem hovořil o budoucnosti tohoto projektu v Ústí nad Labem a shodli jsme se, že se akce stane letní ústeckou tradicí. Příští rok bychom se dokonce mohli prostřednictvím ankety zeptat Ústečanů, jaké filmy by nejraději viděli”, říká starosta centrálního obvodu Radek Vonka.

Výtěžek ze vstupného je českým rekordem – pojízdný kinematograf ještě nikde tolik nevybral. Včera padl také “denní” rekord: při promítání filmu Pupendo diváci i přes nepříznivé počasí odevzdali 19 tisíc korun.

Za celou dobu noční filmové produkce nezaznamenal městský obvod podle Vonky žádnou stížnost na hluk či nepořádek. Starosta také poukazuje na to, že celá akce přispěla k naplnění jednoho z nejdůležitějších střednědobých cílů radnice, kterým je postupné oživení centra města.

Kinematograf bratří Čadíků propaguje českou tvorbu i v zahraničí. Nedávno se vrátil z cesty po Ukrajině, Rusku, Bělorusku a Polsku. Příští týden se přesune do západní Evropy.

 

 

Na film Pupendo přišlo i přes špatné počasí 3 tisíc lidí.