Povodeň nehrozí, Ústí je však opatrné

Povodeň nehrozí, Ústí je však opatrné
17.3.2005
Ačkoliv není předpověď počasí na příští dny z hlediska vzniku povodně znepokojivá, projednávala dnes Povodňová komise otázky připravenosti všech složek k zajištění ochrany zdraví obyvatel i majetku.

   Do neděle má spadnout 30 mm srážek. Odhad maximální výšky hladiny Labe v Ústí nad Labem je 508 cm. Odborníci navíc uvádějí, že objem sněhu na horách již kulminoval a vážné nebezpečí by z něj nemělo hrozit. Vltavská kaskáda vodu odpouští a situace na tocích se postupně zlepšuje.

   I přesto však má město preventivně k dispozici 10 850 pytlů, které by stačily na postavení metrové hráze o délce 300 metrů. „Chováme se raději jako ve stavu bdělosti, protože stav mohou zhoršit neočekávané deště. Prověřujeme např. spojení mezi jednotlivými záchrannými složkami, evakuační místa i případné objízdné trasy. Městská policie také provádí povodňové prohlídky“, říká primátor Petr Gandalovič.

   Povodňová komise dnes rozhodla, že město písemně osloví vlastníky některých nemovitostí ležících v záplavovém území, aby učinili veškerá nutná opatření v souladu s povodňovým plánem, jak jim to ukládá zákon.

   Členové povodňové komise dnes dostali na stůl kompletní Povodňový plán města v písemné i elektronické podobě.