Práce na Větruši pokračují

Práce na Větruši pokračují
3.3.2004
Další práce na revitalizaci Větruše (druhá ucelená část 1. stavby) za 31,26 mil. korun provede ústecká firma North Stav. Rada města ji potvrdila jako vítěze veřejné zakázky.

   Druhá část stavby počítá s přístavbou nového schodiště a hygienických zařízení, dokončením prací v 1. a 2. nadzemním podlaží, venkovním osvětlením, provedením fasády jako celku, dokončením krovu a střechy nad přístavbami a vybudováním teras venkovních částí za účelem zprovoznění restaurace. Pro tuto část stavby je nutné vyhledat provozovatele restaurace s finanční spoluúčastí na vybavení kuchyně a interiéru. Většina prací však bude provedena až v roce 2005 – letos by se mělo z uvedené částky proinvestovat pouze 2,5 mil.

  V současné době probíhá na Větruši první ucelená část stavby s investičními náklady 18 miliónů korun. Její součástí je oprava krovu a střechy nad historickou budovou a zprovoznění věže, demolice nepotřebných částí objektu, nové stropy, oprava schodiště, přívod inženýrských sítí a obnova venkovní terasy u vstupu.