Premiér: stát má zájem na bezpečnosti Spolku

Premiér: stát má zájem na bezpečnosti Spolku
22.10.2004
Realizaci investic do bezpečnosti provozů Spolchemie z prostředků, které stát utrží z prodeje svého podílu v tomto ústeckém podniku, připustil včera jako jednu z možností řešení premiér Stanislav Gross. Stalo se tak na večerním setkání s primátorem města Petrem Gandalovičem a jeho náměstky Janem Kubatou a Tomášem Jelínkem.

   Primátor Petr Gandalovič představil Stanislavu Grossovi i ministrovi pro místní rozvoj Jiřímu Paroubkovi několik projektů, které chce město realizovat či prosazovat. Jde o rekonstrukci Mírového náměstí, muzea či o projekt revitalizace Hlavního ústeckého nádraží a labského nábřeží. Primátor v této souvislosti požádal premiéra o podporu. Ministr Paroubek k tomu uvedl, že stát má na podobné akce vyčleněno 700 miliónů korun a projektů s žádostí o dotaci nad 100 miliónů korun eviduje jeho úřad 26. „Nic vám zde nemohu slíbit,“ dodal Gross.

   „S premiérem jsem hovořil také o výstavbě Justičního paláce, která je podle našich informací z finančních důvodů ohrožená. Zdůraznil jsem potřebnost této státní investice, a to jak kvůli zvýšení efektivity práce severočeského soudnictví, tak kvůli současné poloze soudů v zátopovém území“, dodal Gandalovič.