Premiér Topolánek v Ústí

Premiér Topolánek v Ústí
27.8.2007
Předseda Vlády ČR Mirek Topolánek dnes odpoledne zavítal do Ústí nad Labem v rámci své dvoudenní cesty po Ústeckém kraji.

   V doprovodu primátora města Jana Kubaty a hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce se premiér Mirek Topolánek seznámil se současnou situací v Matiční ulici. Zde se setkal se zástupci Nízkoprahového klubu Nový svět při Člověku v tísni a prošel si tuto lokalitu. Zajímal se o možnosti zaměstnanosti a vzdělávání zdejších převážně romských obyvatel a volnočasové aktivity jejich dětí.

   Poté premiér Topolánek navštívil areál Spolchemie, kde diskutoval s vedením společnosti o jejím rozvoji. Poté si prohlédl výstavbu provozu pro výrobu epoxidu – Epispol II a výrobnu umělých safírů.

   V podvečer se předseda vlády setkal také se zástupci Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje a poskytl půlhodinový rozhovor Českému rozhlasu Sever v jeho prostorách.

   „Jsem velice rád, že se premiér přijel osobně podívat na problémy, které naše město řeší. Diskutovali jsme spolu především o rozvoji našeho města, o realizaci projektu Kampus, tedy  univerzitním městečku, nebo o výstavbě Justičního areálu na Bukově,“ uvedl k diskusi s premiérem primátor Jan Kubata.


Primátor Jan Kubata vysvětluje předsedovi vlády Mirku Topolánkovi, že se
současná situace v Matiční ulici zklidnila mj. díky kamerovému systému. 


Vedení Spolchemie přivítalo delegaci v čele s premiérem Mirkem Topolánkem
a ministrem dopravy Alešem Řebíčkem v prostorách správní budovy.

 
Součástí návštěvy byla i prohlídka areálu Spolchemie. Na snímku zleva vedle
primátora Jana Kubaty generální ředitel společnosti Martin Procházka, premiér
Mirek Topolánek a hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc.