Prezident Klaus v Ústí

Prezident Klaus v Ústí
15.10.2007
Prezident republiky Václav Klaus dnes v Ústí nad Labem zahájil svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje.

   Primátor Jan Kubata, hejtman Jiří Šulc a rektorka UJEP Iva Ritschelová přivítali prezidenta Václava Klause dopoledne před Severočeským divadlem opery a baletu. V divadle poté rektorka ústecké univerzity udělila prezidentovi Václavu Klausovi titul doctor honoris causa za významné zásluhy o rozvoj vědy a obecné vzdělanosti v oblasti ekonomie v národním i mezinárodním měřítku.

   Mezi řadu nesporných úspěchů prof. Václava Klause patří podle rektorky Ritschelové zejména jeho přínos k rozvoji ekonomické teorie transformace a zásluhy o její praktickou realizaci, bezpečné rozdělení ČSFR na ČR a SR či prosazování idejí liberální ekonomické teorie v politických aktivitách současného světa. Václav Klaus byl pátou osobností, které ústecká univerzita tento titul udělila.

   Před polednem se prezident Václav Klaus prošel po Lidickém náměstí, kde v průčelí magistrátu po krátkém proslovu k Ústečanům proběhla autogramiáda jeho knihy Modrá, nikoliv zelená planeta.

   Odpoledne se prezident republiky znovu představí v divadle, kde zahájí prestižní konferenci na téma Rozvoj regionu – životní prostředí a zdravotní stav obyvatel. Její průběh bude přenášen před divadlem na velkoplošnou obrazovku. S příspěvkem vystoupí i primátor Jan Kubata.