Přijďte na Erbenovu vyhlídku !!

Přijďte na Erbenovu vyhlídku !!
15.10.2006
Z osmi na patnáct metrů vyrostla zrekonstruovaná Erbenova vyhlídka nad ústeckými Doběticemi. Její slavnostní znovuotevření pro veřejnost proběhlo právě dnes.

   Obvod Severní Terasa dlouho diskutoval s turisty o podobě vyhlídky. Zvažovala se tzv. historická varianta a modernější podoba rozhledny s točitým schodištěm. Nakonec zvítězila první verze.

   Vyhlídka narostla o jedno patro a celkové náklady činily 2,3 mil. korun. „Z Erbenky je nádherný výhled třeba na hrad Střekov nebo na neštěmický Kozí Vrch. Přijďte se podívat, stojí to za to“, zve Ústečany starosta Severní Terasy Jiří Brodský.

   Slavnostního otevření Erbenovy vyhlídky se v průběhu neděle zúčastnilo několik tisíc lidí. Ti mohli soutěžit např. v pouštění draků. K vidění byly historické souboje či ohňostroj. Největší zájem diváků vzbudily výstřely z děla, které obstarali vojáci v uniformách z napoleonských válek.

   Erbenova vyhlídka byla původně ze dřeva. Dvacet metrů vysoká rozhledna byla postavena v roce 1889. Už po devíti letech ji ale nenávratně poškodila sněhová bouře. V roce 1933 zde ústečtí turisté zřídili osmimetrovou kamennou věž s ochozem.

 

Erbenovu vyhlídku si v neděli mohli prohlédnout

první turisté.

 

Výstřely z děla přilákaly stovky diváků, hlavně rodičů s dětmi.

 

Primátor města Jan Kubata a ministr pro místní rozvoj Petr Gandalovič

předali turistům symbolický klíč od rozhledny.

 

V průběhu celého dnes navštívili Erbenovu vyhlídku isíce lidí.