Přijďte si "zapařit" na Digifest!

Přijďte si "zapařit" na Digifest!
15.9.2005
Souboj ústeckého radního P. Tošovského a tajemníka radnice v Chemnitz T. Michalla v jízdě na automobilovém simulátoru zahájil dnes v Domě kultury chemiků 2. ročník festivalu nových médií Digifest 2005.

    Pavel Tošovský seděl za počítačovým volantem poprvé v životě a nedostatek tréninku nakonec rozhodl o jeho porážce. Německý vítěz obdržel jako cenu keramickou EUROmyš.

   Festival Digifest 2005 je originální partnerskou akcí dvou měst – Ústí nad Labem a saského Chemnitzu. Akce zaměřená především na hraní počítačových her zve do Domu kultury chemiků hlavně školáky, kteří se tu budou moci utkat v turnaji při ovládání oblíbeného automobilového simulátoru Need For Speed: Underground 2. Nejlepší virtuální závodník převezme v sobotu odpoledne cenu z rukou primátora města Ústí nad Labem Mgr. Petra Gandaloviče a generálního ředitele Českého rozhlasu Ing. Václava Kasíka.

   Třídenní Digifest však nebude patřit jen počítačovému závodění. Už program prvního dne nabídne například vernisáž fotografií německého partnera Fortis Akademie, přednášky na téma Jaké jazyky jsou důležité v zaměstnání nebo zajímavé pojednání o historii her a jejich sociálních dopadech.

   Na počítačové hry, zejména na ty, které stojí pouze na brutálním násilí, se mnozí rodiče dnešních školáků dívají s pochopitelnou nedůvěrou a obavami. Naštěstí, stejně jako u jiných druhů zábavy, kulturních zájmů a dalších aktivit, má člověk i u PC her možnost svobodného výběru. Už loni Digifest vtipně obrátil známou Komenského maximu „Škola hrou“ na „Hra školou“.  A my můžeme věřit, že kdyby Učitel národů přišel dnes po staletích na inspekci na ústecký herní festival, jistě by se nepohoršoval.

   Hlavní význam Digifestu 2005 tkví tedy v tom, že prezentuje počítačové hry, potažmo nová média, jako fenomény, které mohou děti a mládež nejenom bavit, ale které dokážou zároveň působit jako nenápadní a sympatičtí učitelé, průvodci či rádci.

   Dále se můžete těšit například na žertovnou kreativní soutěž o „Tvář Digifestu 2005“, v níž budou mladí kreativci s pomocí grafického programu „upravovat“ portréty ústeckých i jiných osobností spřízněných s festivalem.  Tyto osobnosti, mezi nimiž je třeba i primátor Ústí nad Labem Petr Gandalovič nebo filmař a producent Václav Marhoul, dali své obličeje na oltář téhle úsměvně škodolibé taškařice. Je tedy možné, že ústecká mládež na konci Digifestu sice nepozná na fotografiích vlastního primátora a radní, ale s pořadateli akce věříme, že s letošním herním festivalem bude spokojena.

 

Radní Tošovský závodí - poprvé v životě.

 

Součástí Digifestu je úprava portrétů osobností - za chvíli si pro tebe

přijde Fantomas, v tomto případě náměstek primátora Tomáš Jelínek...