Přijďte v Ústí na Formany !!

Přijďte v Ústí na Formany !!
13.9.2006
Od 12. 9 do 17. 9. přiváží město Ústí nad Labem a Divadlo bratří Formanů první ročník festivalu „Pár dní s Formany a jejich přáteli“, který se koná pod záštitou primátora města Ústí nad Labem Mgr. Jana Kubaty.

    Ústí nad Labem čeká na diváky přehlídkový festival koncipovaný ve spolupráci města Ústí nad Labem a Divadla bratří Formanů jako „Pár dní s Formany a jejich přáteli“. V rámci několika dnů bude představena tvorba rodiny Formanů v oblasti divadla, filmu a výtvarných aktivit, ale nejen pouze jejich. Na festival jsou pozváni přátelé z nejmilejších – jako např. Teatro Tatro ze Slovenska s představením Prorok Ilja, Cirque Trottola z Francie či z hudební branže např. Zatrestband Petra Píši z Třešti, Lenka Dusilová, Guločar.

   Do města na řece se ve dnech 12. až 17.září sjedou aktéři nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Francie či Španělska. Vydatný program je organizován na několika místech v Ústí nad Labem a kromě lodi Tajemství také v šapitó u zámečku Větruše, ve dvou šapitó na nábřeží, na Lidickém náměstí a v Severočeském divadle.

   Festival v Ústí nad Labem je především místem setkání a vedle obrazů, filmů, divadel a tančíren jsou připraveny také divadelní poutě pro celé rodiny a podvečery velkého vaření na nábřeží u lodi Tajemství s kuchyní marokánskou, španělskou, francouzskou či slovenskou.

   Celý festival je financován městem Ústí nad Labem a participujícími partnery. Více na www.formanstheatre.cz.

 

Primátor Jan Kubata a Petr Forman odpovídají na otázky novinářů

na dnešní tiskové konferenci přímo na lodi Tajemství.

 

Diváci se mohou těšit také na vystoupení francouzské artistky Titoune

při představení Cirgue Trottola (středa 13. 9 a pátek 15. 9. od 20:00 hod.).

 

Na palubě je dobrá nálada...

 

Loď Tajemství kotví na ústecké straně asi 200 metrů za železničním mostem.

 

Scéna a divácké ochozy. Netradiční, působivé.