Primátor hovořil se Střekováky

Primátor hovořil se Střekováky
3.3.2005
Privatizace domů na Střekově, řádění přemnožených divokých prasat u zahrádek v Brné i povodňová opatření byly tématem včerejšího podvečerního setkání Petra Gandaloviče se střekovskými občany v rámci Hovorů s primátorem v budově místní pošty.

   Někteří lidé přišli sdělit své obavy z prodeje domů, kde žijí, a to např. s ohledem na nedávné případy v Děčíně. „Slíbil jsem jim, že nemovitosti neprodáme žádným spekulantům. V Ústí podobný problém nemáme, v privatizaci jsme vždy postupovali velmi obezřetně. Např. jsme odmítli prodat dům firmě, která za něj nabízela nejvíce ze všech, protože byla založena jen několik dní před privatizací a to nám bylo podezřelé. Také jsem obyvatele domů ujistil, že i když objekt společně se svými sousedy nekoupí, nový majitel jim nemůže jednostranně změnit smlouvy a zvýšit nájemné, nebo je dokonce vyhnat. Proč by to ostatně dělal u těch, kteří řádně platí, to by byl sám proti sobě“, řekl Gandalovič.

   Střekovský obvod bude letos prodávat 17 domů a k tomu dalších 14 nemovitostí nabízených již loni. Připravována je i třetí etapa v počtu 23 domů. Střekovští by měli v tomto roce odvést z privatizace do rozpočtu města 65 miliónů korun.

   Stávající nájemníci domů na Střekově budou mít přednostní právo koupě, a to i v případě, že někdo jiný nabídne více. Obvod jde cestou prodeje celých domů dle občanského zákoníku. Když se celková částka rozpočítá na jednotlivé byty, cena jednoho se pohybuje zhruba od 120 do 200 tisíc korun.