Primátor na festivalu Voda, moře, oceány

Primátor na festivalu Voda, moře, oceány
19.10.2006
V Ústí nad Labem se ve dnech 17. a 18. října 2006 konal již třetí ročník mezinárodního filmového festivalu Voda, moře, oceány.

Organizátoři na něm přivítali tvůrce filmových dokumentů, odborníky z oblasti ochrany přírody, ekology, novináře, potápěče a fotografy, ale především diváky, studenty i žáky ústeckých škol.

Nad mezinárodním filmovým festivalem VODA, MOŘE, OCEÁNY 2006 stejně jako v loňském roce převzal přímou záštitu ministr životního prostředí ČR a primátor města Ústí nad Labem, který rovněž na závěr festivalu slavnostně předal cenu vítěznému snímku. Festival se těší přízni Fakulty životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a Severočeské vědecké knihovny. Právě tam se uskutečnila celá řada besed a osobních prezentací význačných hostů z celého světa, kteří v rámci festivalu město Ústí nad Labem navštívili. Festivalovým centrem pro letošní rok byly prostory Činoherního studia.

„Velmi si vážím skvělé práce tvůrců všech zde prezentovaných dokumentárních filmů. Festival Voda, moře, oceány je nejen soutěží tvůrců filmů, ale především setkáním všech, pro které jsou příběhy vody věčnou inspirací a zároveň výzvou k její ochraně“, řekl primátor Kubata.