Primátor navštívil krásnobřezenské seniory

Primátor navštívil krásnobřezenské seniory
7.4.2004
Velikonoční jarmark v Domově a penzionu pro důchodce v Krásném Březně navštívili dnes primátor města Mgr. Petr Gandalovič a starostka neštěmického obvodu Miroslava Válková.

  V areálu domova hrála hudba, podával se guláš a svařené víno. Prodávaly se velikonoční ozdoby a všude panovala dobrá nálada. “Takové akce jsou zde dvakrát do roka – o Vánocích a Velikonocích”, řekla starostka.

  Petr Gandalovič hovořil s klienty domova i s jeho ředitelem Václavem Hálou. Společně diskutovali nejen o problematice sociální péče, ale i o financování zařízení. Velký obdiv primátora si zasloužila knihovna, která seniorům slouží zároveň jako čítárna. “Je tady spousta kvalitních a zajímavých titulů, strávil bych tu desítky hodin”, uvedl Gandalovič.

  Domov penzion pro důchodce a Domov důchodců Krásné Březno má v současné době 153 klientů. Kromě nezbytné sociální a zdravotní péče jsou zde k dispozici různé kulturní, společenské a sportovní akce. “Pracují tu i lidé z Dobrovolnického centra, kteří se starají hlavně o náplň volného času seniorů”, dodává Hála.