Primátor přivítal univerzitní studenty

Primátor přivítal univerzitní studenty
6.10.2004
Nové studenty učitelství dnes na Pedagogické fakultě UJEP přivítal při imatrikulaci primátor města Petr Gandalovič. Poblahopřál jim k přijetí ke studiu a zdůraznil, že ústecká univerzita byla dobrou volbou.

    „Vám, kteří pocházíte z Ústí nad Labem, chci poděkovat, že jste neodešli studovat jinam a že jste ochotni spojit své schopnosti a dovednosti se svým městem. Byl bych velice rád, kdybyste po ukončení studia v Ústí zůstali, protože vzdělané a mladé lidi velice potřebujeme. Podíl vysokoškoláků je na severu Čech nejmenší z celé České republiky a proto si Vás tolik ceníme“, řekl primátor.

   Mimoústečtí studenti se podle slov primátora brzy přesvědčí, jak je Ústí zajímavé. Zde Gandalovič vyzdvihnul především zajímavou přírodu i historii města, ale také atmosféru plnou kontrastů. „Na jedné straně průmyslové pozůstatky minulosti v podobě fabrik a demografické struktury, na straně druhé současný dynamický rozvoj města prostřednictvím nových nápadů, projektů a akcí, které mají Ústí už definitivně vyčlenit z kategorie nepříjemných a šedivých měst, kam už dnes určitě nepatří“, dodal.

   Gandalovič dále zmínil např. připravovaný projekt univerzitního campusu, který soustředí veškerý akademický život do jednoho areálu.