Primátorem Ústí n.L. Jan Kubata

Primátorem Ústí n.L. Jan Kubata
22.6.2006
Jan Kubata (ODS) byl dnes Zastupitelstvem města zvolen primátorem Ústí nad Labem. Ve funkci nahradil Petra Gandaloviče, který se stal poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

    „Volební výsledek je mimořádně složitý a to přináší výrazné nároky na výkon poslaneckého mandátu. V této chvíli nebude možné tolerovat jakoukoliv nepřítomnost při hlasování ve sněmovně. Nebylo by seriózní, abych za těchto podmínek setrvával ve funkci primátora“, zdůvodnil svou rezignaci Gandalovič.

   „Nečekejte ode mne žádné změny, stál jsem vedle Petra celé funkční období a jsem připraven pokračovat v naší společné práci“, uvedl nový primátor.

   Petr Gandalovič přišel podle Kubaty s jasnou rozvojovou vizí budoucnosti a posunul Ústí nad Labem výrazně kupředu. „Do Ústí zamířili noví domácí a zahraniční investoři, nebo se sem na základě výhodných pobídek města chystají. Stavíme nové silnice, rekonstruujeme střed města, sportoviště, podílíme se na řadě velkých projektů s místní i nadnárodní působností. Daří se nám získávat evropské peníze, bez kterých to dnes vůbec nejde. V Ústí je v současné době snad dvojnásobné množství kulturních a společenských aktivit než v minulosti, lidé mají více možností k oddechu a zábavě“, ocenil Gandalovičův přínos Kubata.

   „Vždy jsme si vážili korektního a otevřeného jednání Petra Gandaloviče a totéž očekáváme od nového primátora“ řekl za klub KSČM Jan Michalec.

   Petr Gandalovič bude v ústecké komunální politice působit jako člen Rady města.

   Devětatřicetiletý Jan Kubata dosud vykonával funkci náměstka primátora. Ve své působnosti měl investice, rozvoj města a dopravu. Členem ODS je od roku 1998.

   Jan Kubata se narodil 2. 5. 1967 v Karlových Varech. Vystudoval gymnázium a poté Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. V minulosti pracoval jako obchodní ředitel soukromé společnosti  a soukromně podnikal. Má rozsáhlé zkušenosti s pravidelným obchodním stykem se státy Evropské unie.

   Bývalý reprezentant ČSSR v běhu na lyžích Jan Kubata je ženatý a má dvě děti.

   Do funkce náměstka primátora byl dnes současně zvolen radní Jan Řeřicha (ODS).

 

Jan Kubata krátce po svém zvolení.

 

Blahopřání od odstupujícího primátora Petra Gandaloviče.

 

...a samozřejmě rozhovory pro tisk.