Projekt chce přilákat turisty

Projekt chce přilákat turisty
4.10.2007
Seminář zaměřený na propagaci cestovního ruchu na Ústecku se dnes uskutečnil na půdě ústeckého magistrátu.

   Představit Ústecko jako turisticky atraktivní oblast si dal za cíl seminář, který se konal v rámci projektu „Ústí nad Labem – univerzitní město“ v zasedací místnosti Rady města. Jeho obsahem byla prezentace Ústeckého regionu a jeho zajímavostí s cílem představit Ústecko jako turisticky zajímavou oblast, na kterou je třeba směřovat nabídky v oblasti cestovního ruchu.

   Seminář zahájili vedoucí oddělení koncepcí odboru strategického rozvoje magistrátu Tomáš Sýkora a mluvčí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Jana Šiková. Pozvání přijali zástupci cestovních kanceláří a agentur, informačních center, ubytovacích zařízení i dalších subjektů z oblastí vázaných na rozvoj cestovního ruchu na Ústecku i z příhraniční oblasti Saska.

   Účastníci semináře shlédli prezentaci týkající se historie, květeny, sportovního vyžití, univerzity, politiky a cestovního ruchu. Rovněž nechyběly tipy na výlet. Přednášky byly tlumočeny i do němčiny. Prezentace byla zároveň vázána na hlavní výstup projektu, kterým bude soubor propagačních materiálů o městě s výše uvedenými tématy.

   Projekt „Ústí nad Labem – univerzitní město“ je spolufinancován Evropskou unií a z prostředků Ústeckého kraje.

 

Seminář zahájil vedoucí oddělení koncepcí odboru strategického rozvoje
Tomáš Sýkora (vlevo).