Provoz MHD se podařilo i přes sníh zachovat

Provoz MHD se podařilo i přes sníh zachovat
7.1.2004
I přes dnešní noční i ranní velký spad sněhu se v Ústí nad Labem podařilo v dopolední dopravní špičce zachovat provoz městské hromadné dopravy, s výjimkou prudkého kopce z Neštěmic do Ryjic. Přesvědčil se o tom i primátor města Mgr. Petr Gandalovič, který se společně s vedoucím odboru dopravy Ing. Daliborem Dařílkem seznamoval se situací přímo v terénu.

  Dopravu k ryjickému sanatoriu se podařilo obnovit krátce před půl desátou. Trolejbusy a autobusy měly a ještě mají na některých linkách zpoždění způsobené zejména kolonami osobních vozidel, které se pohybují malou rychlostí.

  Technické služby uklízely přednostně důležité komunikace v majetku města, po kterých vede veřejná doprava. Na ostatní silnice, které nemají prioritní charakter, se proto technika objevila či objeví později. Město žádá v této souvislosti občany o pochopení.

  “Ústí nad Labem leží v kopcovitém terénu a když napadne mnoho sněhu, naše hromadná doprava má větší problémy, než ve většině ostatních velkých měst. Chtěl bych dále vyzvat všechny řidiče k co největší obezřetnosti a ohleduplnosti. Nezkušení motoristé by měli raději využít MHD”, říká primátor Gandalovič.