Radní chtějí do Větruše investovat 50 miliónů

Radní chtějí do Větruše investovat 50 miliónů
27.5.2003
Rada města vyslovila souhlas s navrženým postupem rekonstrukce Větruše. Město chce letos provést demolice dodatečně přistavených částí objektu a celý jej zastřešit. Potom přijdou na řadu inženýrské sítě – vybudování rozvodů plynu, vody, elektřiny a kanalizace.

Vše dále bude směřovat ke zprovoznění věže Větruše jako rozhledny a ke zřízení turistické restaurace. Počítá se také s úpravami okolí do podoby letní terasy, včetně dětského a sportovního hřiště. Celkové náklady by se měly pohybovat mezi 40 – 50 milióny korun.

Radní v této souvislosti doporučují zastupitelům revokovat část jejího usnesení z 19. dubna 2001, ve kterém byl stanoven limit městem vložených peněz do obnovy Větruše na maximálně 20 miliónů korun. Zastupitelé o tom budou jednat už 19. června.

Město zakoupilo Větruši před dvěma lety v dražbě finančního úřadu za 2 milióny korun. Dosud zde proběhly rozsáhlé zabezpečovací práce směřující k zastavení chátrání objektu a byla také opravena vyhořelá věž. Objekt nyní hlídá bezpečnostní agentura.