Radní o kulturáku 5. května

Radní o kulturáku 5. května
28.3.2005
Zájem města koupit Dům kultury chemiků stále trvá. Materiál o podmínkách záměru odkoupení tohoto kulturního centra předloží radním do letošního 5. května náměstek primátora Tomáš Jelínek.

   Město usiluje o to, aby se z Domu kultury chemiků stalo v budoucnosti po generální opravě hlavní středisko kongresové turistiky, kultury, umění a společenského života Ústecka. Proto už od prosince 2003 probíhala řada jednání mezi samosprávou a jeho majitelem, kterým je Odborový svaz chemie ČR při Spolku pro chemickou a hutní výrobu. Loni v lednu ustanovila Rada města k tomuto účelu projektový tým vedený radním Pavlem Dlouhým. Tým se zajímal o stav a využitelnost objektu a pokračoval mimo jiné i v jednáních o podmínkách prodeje.

   Aby město vyloučilo riziko neočekávaných nákladů, nechalo si za 200 tisíc korun zpracovat odborné posudky týkající se právních záležitostí kolem vlastnictví budovy, ekonomické náročnosti jejího provozu, technického stavu a využití. Analyzovaly se rovněž místní a evropské zdroje i potřeby architektonických studií a dokumentací pro stavební povolení. Součinnost mezi městem a vlastníkem kulturního domu byla řešena Memorandem o spolupráci z loňského září.

   „O podmínkách prodeje a délce splatnosti se stále jedná. Původně padla částka kolem 100 miliónů korun, nyní se pohybujeme mezi 60 a 65 milióny. Je ale potřeba říci, že rekonstrukce kulturního domu by se pak pohybovala v řádech stovek miliónů“, říká náměstek primátora Jan Kubata.