Radnice byla úspěšná v získávání dotací

Radnice byla úspěšná v získávání dotací
6.10.2003
Město přijalo od Krajského úřadu dvoumiliónovou dotaci z fondu “Reprodukce majetku obcí”, která bude použita na opravu pavilonu 14 ZŠ SNP – školička. Celá investice, při které dojde k zateplení objektu a opravě chodníků, si vyžádá náklady 5,8 mil. Kč.

   Dalších 3,2 mil. ze zmíněného fondu použije radnice na rekonstrukci tělocvičny ZŠ SNP, rekonstrukci kuchyně v ZŠ České mládeže a výměnu oken a montáž sítí proti hmyzu v kuchyních a skladech základních a mateřských škol.

   Z “Fondu obnovy Ústeckého kraje” byla městu poskytnuta účelová dotace na opravu venkovních prostor objektu ZŠ Pražská (2,15 mil. Kč) a opravu fasády a okapových chodníků, vstupu do budovy a schodiště zahrady této školy (839 tis. Kč).

   Další peníze získalo město od ministerstva pro místní rozvoj. Jde o dotaci 1,23 mil. korun na opravu panelového domu v Kojetické ulici a o částku 4,2 mil., kterou stát poskytl na opravu panelového domu v ulici Masarykova.

   V obou domech budou provedeny opravy konstrukcí obvodových plášťů, střešních konstrukcí a lodžií. Na dům v Kojetické ulici bude muset být vynaloženo téměř 7 miliónů korun, objekt s Masarykově ulici si dokonce vyžádá 14, 7 mil.