Rekonstrukce Žižkovy ulice

2.5.2003
Rekonstrukce Žižkovy ulice dosud nezpůsobila žádné vážné dopravní problémy na trase z Ústí nad Labem do Trmic přes ulici Tovární, která nyní představuje jedinou spojnici mezi oběma městy.

Kvůli zajištění plynulosti dopravy prodloužil odbor dopravy MmÚ na světelné křižovatce Revoluční – Panská – U Trati (u Agipu) “zelenou” právě ve směru na Trmice. V  Tovární ulici také dočasně zmizela dopravní značka se sedmdesátkou, aby zde chodci měli i přes větší frekvenci automobilů šanci vozovku přejít.

“Zkapacitnění Žižkovy ulice je jednou z nejvýznamnějších polistopadových investičních akcí v našem městě. Dílčí dopravní komplikace, které stavba přinese, budou v budoucnosti vyváženy propojením centra Ústí nad Labem s klíčovou dálnicí D8 z Prahy do Drážďan, říká primátor města Mgr. Petr Gandalovič.

Podstatou rekonstrukce ulice Žižkova je vybudování čtyřpruhové silnice a zvýšení podjezdné výšky pod železničními viadukty z 3,7 na 4,2 metru. Investorem akce za téměř 300 miliónů korun je Krajský úřad. Práce by měly skončit v srpnu příštího roku.

“Chtěli bychom motoristy požádat o trochu trpělivosti. Město, ve kterém se nestaví, se nerozvíjí”, dodává náměstek primátora Mgr. Tomáš Jelínek.