Řeřicha obdaroval děti v Tisé

Řeřicha obdaroval děti v Tisé
27.12.2007
Náměstek primátora Jan Řeřicha navštívil na Štědrý den Dětský domov v Tisé. Dětem přivezl hračky darované Ústečany a finanční šek.

   Náměstek primátora Jan Řeřicha přivezl dětem pod vánoční stromeček krabici plnou hraček, které Ústečané darovali v rámci veřejné sbírky na Mírovém náměstí. Náměstek Řeřicha poté věnoval dětem z Dětského domova v Tisé finanční dar ve výši 20 tisíc Kč.

   „Dovedu si představit, že peníze využijete na dokoupení splnění tajných přání, anebo na nějaký sport či pěkný výlet. Nedaleko máte i sjezdovku s vlekem a sněhu je tu dostatek,“ uvedl Jan Řeřicha, který si s dětmi povídal o Vánocích u ovocného čaje a cukroví.

   Vychovatelka Brigita Müllerová poté provedla náměstka Řeřichu nově zrekonstruovaným areálem dětského domova, ve kterém žije kolem třiceti dětí, momentálně ve věku od 5 do 19 let. Výjimkou nejsou ani sourozenci. Na vánoční svátky si rodiče vzali domů celkem tři děti, ostatní děti zůstaly v Tisé.

   Zhruba dvanáctitisícový výtěžek finanční sbírky, která probíhala v centru města od začátku prosince, byl už v pátek 21. prosince předán ředitelům tří dětských domovů Střekov, Severní Terasa a Tisá.

 


Náměstek Jan Řeřicha předává Brigitě Müllerové z Dětského domova v Tisé
finanční dar ve výši 20 tisíc Kč. Jan Řeřicha si s dětmi povídal o tom, jak tráví Vánoce. Zajímal se i o to, co si přejí. 


V Dětském domové v Tisé strávilo Vánoce kolem třiceti dětí.